Basen w Woli Rzędzińskiej jest gotowy do działania. Przestrzeń czeka na mieszkańców

  • 12.02.2021, 15:00
  • Natalia Tryba
tar-2021-02-12-basengot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ci, którzy nie mogli doczekać się otwarcia obiektów sportowych - od 12 lutego znowu mogą korzystać ze swoich ulubionych miejsc. Do działania wróciły m.in. baseny, choć pewne ograniczenia nadal obowiązują. Nie funkcjonują aqua parki ani sauny. Nie mogą się także odbywać dodatkowe zajęcia w wodzie. Sprawdziliśmy, czy basen w Woli Rzędzińskiej jest gotowy, by mieszkańcy gminy mogli powrócić do czynnego uprawiania sportu.

- Zgodnie z rozporządzeniem basen w Woli Rzędzińskiej również może być czynny. Jest to obiekt rekreacyjny, który doskonale udaje się do uprawiania sportu. Można także skorzystać z masażerów, których mamy kilka w naszym obiekcie, więc zapraszamy - zachęca Rafał Karabinowski. 

Obiekt rozpoczął działanie punktualnie o godzinie 9:00. 

- Na razie - w godzinach dopołudniowych - ludzi nie ma, natomiast myślę, że w godzinach popołudniowych ludzie dopiszą. Pewnie przyjdą po pracy i gdy upewnią się, że nasz obiekt jest naprawdę otwarty - dodaje ratownik. 

Pracownicy nie ukrywają, że tęsknią za normalnym funkcjonowaniem. Pusty obiekt, w którym dotąd tętniło życie - czeka by móc zacząć działać. 

- My tęsknimy za klientami a klienci za nami. Basen tutaj jest kameralny i nieduży. 70-80% naszych klientów to stali klienci, więc znamy się i często rozmawiamy - dodaje Rafał Karabinowski.

Basen w Woli Rzędzińskiej wraca do stałych godzin funkcjonowania. 

- Nasz basen będzie czynny od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 21:00. Jesteśmy otwarci dla gości z zewnątrz, ale nie prowadzimy nauki pływania ani zajęć z aerobiku i zajęć rehabilitacyjnych, bo nie mamy na to zgody ministerstwa - wyjaśnia pracownik. 

Są jednak wieści dla tych, którzy pływają w weekendy. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie będzie się pogarszać - od 1 marca basen zostanie otwarty w soboty a i możliwe, że także w niedzielę. Wrócą również zajęcia z aerobiku i nauki pływania. Warto dodać, że obiekt w Woli Rzędzińskiej jest w pełni bezpieczny. Pracownicy dbają o to, by był stale dezynfekowany - rano przed otwarciem, w trakcie dnia i przed zamknięciem. Czyszczone są także szatnie, sanitariaty oraz wszystkie powierzchnie, które pozostają w ciągłym użyciu.
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe