Do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież alkoholu. 34-letni złodziej z Brzeska w rękach policji

  • 12.02.2021, 12:54
  • KPP Brzesko
Do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież alkoholu. 34-letni złodziej…
10 lutego policjanci z brzeskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej w brzeskim supermarkecie. Dzięki obywatelskiej postawie naocznego świadka zdarzenia oraz szybkiej interwencji policjantów po kilkunastu minutach sprawca został zatrzymany. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

10 lutego około godziny 17:00 w jednym z brzeskich supermarketów złodziej dokonał kradzieży dwóch butelek whisky, a następnie groził pozbawieniem życia interweniującemu pracownikowi sklepu. Naoczny świadek zadzwonił na numer alarmowy informując o zdarzeniu i o tym, że sprawca oddalił się w kierunku jednego z osiedli mieszkaniowych. Świadek nie zastanawiając się długo, pojechał za złodziejem i zauważył, do którego bloku i klatki schodowej wchodzi ten mężczyzna. Dzielnicowi, którzy przyjechali na miejsce dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego wytypowali konkretne mieszkanie w tej klatce, gdzie jak przypuszczali mógł tam ukryć się sprawca przestępstwa. Ich typowanie okazało się trafne. Oprócz właściciela zastali tam również zaskoczonego ich wizytą mężczyznę, którego rysopis odpowiadał rysopisowi sprawcy. Policjanci znaleźli tam alkohol, który chwilę wcześniej skradziono ze sklepowej półki. 34-letni sklepowy złodziej trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych brzeskiej komendy. 11 lutego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Decyzją prokuratora zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

KPP Brzesko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe