Trwa przetarg na ostatni etap remontu mostu w Ostrowie

  • 11.02.2021, 16:17
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-02-11-most-przetarg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa przetarg na ostatni etap remontu kapitalnego mostu na Dunajcu w Ostrowie. Władze powiatu zakładają, że większość prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku. To kluczowa inwestycja dla całego regionu, dlatego powiat chcąc maksymalnie skrócić czas inwestycji, ogłosił przetarg, jeszcze przed przyznaniem rządowego dofinansowania na remont tej przeprawy.

- Teraz lobbujemy odnośnie środków na tę inwestycję. Dzisiaj odbywa się bardzo ważne spotkanie w Warszawie, gdzie będzie już pomalutku przygotowany trzeci etap oceny formalnej naszego wniosku już bezpośrednio w kancelarii pana premiera. Dwa pierwsze etapy przebrnęliśmy pozytywnie – wyjaśniał wicestarosta tarnowski, Jacek Hudyma.

Wyjaśnijmy, że samorząd stara się o 30 milionów złotych, które mają być przekazane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Dofinansowanie na pewno będzie. Teraz trwają rozmowy odnośnie jego procentowej wysokości. My się staramy o dofinansowanie w kwocie 80 %, czyli około 30 milionów złotych – mówił wicestarosta tarnowski.

Ważne jest też to, jak prace związane z remontem wycenią oferenci. To okaże się najwcześniej za około 2 miesiące, bo tyle może trwać procedura przetargowa. W tym czasie powinna być już znana kwota rządowego dofinansowania inwestycji.

- Bezpośrednia, pełna informacja wraz z potwierdzeniem z ministerstwa finansów odnośnie wysokości przyznanej dotacji będzie nam potrzebna, gdy będziemy podpisywali umowę z firmą, która wygra przetarg na drugi etap remontu mostu w Ostrowie – tłumaczył Jacek Hudyma.

Wicestarosta Jacek Hudyma wyjaśnił, jak ma wyglądać harmonogram prac.

- Założyliśmy optymistycznie, że do końca tego roku będzie wybudowana część jezdna mostu wraz z odbiorami. Pozostała część, w tym rozbiórka starej konstrukcji gdzie jest podwieszona kanalizacja gminy Wierzchosławice, światłowody będziemy mogli potem już w pierwszym kwartale 2022 roku to wykonać.

Przypomnijmy, że przeprawa na Dunajcu w miejscowości Ostrów została zamknięta 27 listopada 2019 roku zarówno dla samochodów, rowerów jak i pieszych. Taką decyzję podjęto po wykonaniu ekspertyz, które wykazały, że most może grozić zawaleniem.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe