Mieszkańcy Rzędzina nie chcą wschodniej obwodnicy Tarnowa

  • 08.02.2021, 17:31
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-02-08-mieszkancy-rzedzina-nie-chca-obwodnicy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Potrzebny jest dialog prezydenta Tarnowa z mieszkańcami Rzędzina – mówiła w trakcie ostatniej sesji radna Anna Krakowska. Chodzi o plany budowy wschodniej obwodnicy miasta. Wyjaśnijmy, że mieszkańcy dzielnicy Rzędzin sprzeciwiają się obecnie wybranemu wariantowi.

- Ja otrzymałam dramatyczny telefon w tej kwestii. Ten dramatyczny telefon potwierdzał kilkukrotne próby mieszkańców spotkania się z panem prezydentem Romanem Ciepielą. Ów pan (który do mnie dzwonił) powiedział, że kilkaset podpisów, osób zwracało się od 4 lat z prośbą, żeby pan prezydent zechciał się spotkać – relacjonowała radna Anna Krakowska.

Coraz śmielsze plany dotyczące budowy obwodnicy nadal budzą kontrowersję. Już przed wybuchem pandemii, końcówką 2019 roku, mieszkańcy Rzędzina na posiedzenia radnych przybywali z transparentami.

- Zły wariant, bo jest duża ilość wyburzeń budynków mieszkalnych, około 35, może nawet więcej. Poza tym ruch z obwodnicy będzie przeszkadzał mieszkańcom, którzy zostaną. Jest też wiele innych, nieprzemyślanych aspektów tej obwodnicy – krytykował mieszkaniec Rzędzina, podczas jednej z sesji końcem 2019 roku.

Radna Krakowska podkreśla, że budowa obwodnicy wschodniej w obecnie zatwierdzonym przebiegu jest też niekorzystna dla miasta.

- Przeprowadzenie tego rodzaju nitki obwodnicy przez miasto spowoduje, że miasto musi ponosić ponad 50 % kosztów budowy. To jest około 200 milionów złotych. Ja orientuję się w budżecie Tarnowa i wiem, że tych 200 milionów złotych Tarnów – nawet jeśli jest to rozłożone na lata – po prostu nie posiada.

Przypomnijmy, że w budżecie miasta Tarnowa na rok bieżący zapisano 900 tysięcy na stworzenie dokumentacji potrzebnej do budowy obwodnicy. Z kolei GDDKiA wysłała pismo do prezydenta miasta w sprawie współfinansowania tej inwestycji. Wyjaśnijmy, że chodzi tu o kwotę około 200 milionów złotych. Radni zgodnie twierdzą, że takich pieniędzy nie ma w kasie miasta. Jeśli jednak dojdzie do porozumienia, to przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa mógłby ruszyć jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE: W budżecie miasta są pieniądze na dokumentacje potrzebną do budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa 

ZOBACZ TAKŻE: Rząd dofinansuje budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa 
 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe