Okradł mieszkańców powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi „za kratkami”

  • 08.02.2021, 14:01
  • KMP Tarnów
Okradł mieszkańców powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi „za kratkami”

Pod koniec ubiegłego roku na terenie powiatu tarnowskiego, brzeskiego, na Powiślu Dąbrowskim i w samym Tarnowie doszło do serii włamań i kradzieży. Okradzeni zgłaszali na policji utratę elektronarzędzi, rowerów i innych narzędzi. Jeszcze w grudniu zajmujący się sprawą policjanci z komendy miejskiej wytypowali i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 29-latek z naszego powiatu, który jeżdżąc samochodem po terenie trzech powiatów, włamywał się do budynków gospodarczych oraz piwnic, kradnąc z nich m.in. wiertarki, pilarki, podkaszarki, klucze i rowery.

Zatrzymany przyznał się policjantom do przestępstw, dokładnie opisał i wskazał miejsca skąd zabierał cudzą własność, a doprowadzony do prokuratury usłyszał kilkanaście zarzutów. Prokurator poddał go pod dozór policji.

Jednak 29-latek nie skorzystał z danej mu szansy na zmianę swoich przyzwyczajeń i końcem stycznia został ponowie zatrzymany w Tarnowie na usiłowaniu włamania do samochodu. „Kryminalni” z komisariatu Tarnów-Centrum udowodnili mu kilka kolejnych prób kradzieży z pojazdów i garaży. Kolejny raz mężczyzna został doprowadzony do prokuratura w Tarnowie, który tym razem wystąpił do sądu o umieszczenie go w areszcie śledczym.

Sąd po analizie zebranych przez policję dowodów przyznał śledczym rację i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Dodajmy, że za włamania grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe