Brzesko. Wypożyczał sprzęty i wystawiał je w lombardach. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności, bo działał warunkach recydywy

  • 05.02.2021, 16:11
  • KPP Brzesko
Brzesko. Wypożyczał sprzęty i wystawiał je w lombardach. Grozi mu 12 lat…
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w styczniu br. pożyczył elektronarzędzia oraz sprzęt budowlany, następnie oddał je do lombardów. Odzyskało cały zastawiony sprzęt wart 5 tys. złotych.  Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą otrzymali z kolei od jednego z pokrzywdzonych podziękowania za szybkie i sprawne odzyskanie mienia.

Do brzeskich policjantów w ostatnim czasie zaczęli zgłaszać się  właściciele firm wypożyczających sprzęt budowlany i elektronarzędzia, którzy mieli problem  odzyskaniem wypożyczonego rzeczy od  jednego z klientów. Przedsiębiorcy nie mogli nawiązać kontaktu z osobą, która ten sprzęt wypożyczyła i nie zwróciła w wyznaczonym terminie. Okazało się, że sprawcą w każdym przypadku jest ten sam 43 – letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna pożyczając sprzęt, legitymował się swoim dowodem osobistym, problem jednak wynikał z faktu że sprawca ukrywał się przed właścicielami firm.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci szybko  namierzyli 43-latka, który został zatrzymany. Okazało się, że sprawca wypożyczone wcześniej elektronarzędzia  oddawał  do lombardów oszukując w ten sposób właścicieli tych placówek poprzez wprowadzenie ich w błąd co do prawa własności i możliwości dysponowania tym sprzętem. Funkcjonariusze odzyskali utracone elektronarzędzia, które z powrotem trafiły do rąk prawowitych właścicieli. Jak się okazało, niektórzy właściciele wypożyczalni nie byli jeszcze świadomi, że zostali oszukani i dopiero działania policjantów w tej sprawie uświadomiły im zagrożenie. Wczoraj natomiast 43- letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia oraz oszustwa. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności, gdyż działał on w warunkach recydywy.

KPP Brzesko

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe