Nie żyje Polak odłączony od aparatury w brytyjskim szpitalu

  • 26.01.2021, 16:39
  • Daria Kurczab
Nie żyje Polak odłączony od aparatury w brytyjskim szpitalu fot. Twitter
Jak podaje PAP, powołując się na rodzinę przebywającego w szpitalu w Plymouth Polaka, mężczyzna zmarł dziś. Pan Sławomir 6 listopada ubiegłego roku doznał zatrzymania pracy serca. Od tej pory przebywał w śpiączce.

 Szpital  wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne były jednak mieszkające w Polsce matka i siostra mężczyzny, a także mieszkające w Anglii druga siostra i jego siostrzenica. Także brytyjscy lekarze nie zgodzili się na transport mężczyzny do Polski, wcześniej zezwalając na odłączenie go od aparatury. W ubiegłym tygodniu aparatura podtrzymująca życie została odłączona po raz czwarty. W poniedziałek wieczorem szpital w Plymouth w południowo-zachodniej Anglii informował rodzinę, że stan mężczyzny znacząco się pogorszył. W sprawę zaangażował się polski rząd: rodakowi został nadany paszport dyplomatyczny, wyłączający go spod brytyjskiej jurysdykcji karnej, cywilnej, administracyjnej i egzekucyjnej. Informację o śmierci Pana Sławomira przekazała na Twitterze także sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, która była w kontakcie z rodziną mężczyzny.

 

fot. Twitter

Daria Kurczab

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe