Niewybuch na terenie Dąbrowy Tarnowskiej

  • 25.01.2021, 17:22 (aktualizacja 25.01.2021, 17:25)
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Niewybuch na terenie Dąbrowy Tarnowskiej
Dąbrowscy policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko pochodzenia wojskowego.

W piątek (22.01.br.) na wybuchową pozostałość z czasów II wojny światowej natrafił operator koparki, który w trakcie wykonywania prac ziemnych na terenie prywatnej posesji w Dąbrowie Tarnowskiej zauważył wystający z ziemi przedmiot. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Prace ziemne zostały wstrzymane, a niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zabezpieczone do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie, którzy w sobotę przetransportowali pocisk na poligon celem neutralizacji.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały w ziemi długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe