Dąbrowscy policjanci odwiedzają osoby starsze i samotne, by zadbać o ich bezpieczeństwo podczas mrozów

  • 25.01.2021, 16:36
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Dąbrowscy policjanci odwiedzają osoby starsze i samotne, by zadbać o ich bezpieczeństwo podczas mrozów
Spadek temperatury, pora zimowa oraz panująca pandemia sprawia, że program „Dzielnicowy bliżej nas” zmienia wymiar i staje się szczególnie istotny dla osób wymagających pomocy. Dąbrowscy dzielnicowi podczas codziennych służb monitorują sytuację osób starszych w szczególności samotnych.

W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Opady śniegu, chłód oraz panująca pandemia stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w podeszłym wieku, schorowanych i pozbawionych opieki. Dzielnicowi to policjanci, którzy mają stały kontakt z mieszkańcami swoich rejonów. Znają adresy, pod którymi zamieszkują osoby starsze, niejednokrotnie samotne. Seniorzy mieszkający na terenach oddalonych od miasta często pozbawieni są pomocy, a niektórzy z nich nie posiadają możliwości połączenia z internetem czy też nawiązania kontaktu telefonicznego.  Dlatego też, dąbrowscy dzielnicowi podczas codziennych służb, zachowując zasady bezpiecznego kontaktu sprawdzają, czy starsze samotne osoby radzą sobie w codziennych czynnościach, mają zapewnioną możliwość dokonania zakupów, korzystania z porad lekarskich lub załatwienia innych pilnych dla nich spraw. Mundurowi apelują również do mieszkańców o zwrócenie uwagi na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są odpowiednio przygotowani do zimy w dobie panującej pandemii.

Mieszkańcy, którzy chcieliby wskazać osoby, które mogą wymagać pomocy, mają możliwość nawiązania kontaktu z dzielnicowymi pod numerami telefonów komórkowych wskazanymi na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w zakładce „ZNAJDŹ DZIELNICOWEGO”.

Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie przechodźmy obojętnie obok gdyż tej osobie może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112, a pomoc takiej osobie zostanie udzielona.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe