Niebezpieczna substancja ropopochodna wyciekła do rzeki Biała w Tuchowie

  • 24.01.2021, 19:39 (aktualizacja 24.01.2021, 20:16)
  • KSRG OSP Tuchów
Niebezpieczna substancja ropopochodna wyciekła do rzeki Biała w Tuchowie

Nieznana substancja ropopochodna płynąca rzeką Białą została zauważona w niedzielne (24.01) popołudnie kilka minut po godzinie 14. W związku z tym w okolice mostu na ul. Tarnowskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977, został zadysponowany zastęp GBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach wracający z interwencji w Piotrkowicach.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że przy ulicy Ryglickiej z terenu placu budowy obwodnicy otwartym kanałem odprowadzającym wodę opadową do rzeki przedostaje się substancja ropopochodna. W związku z tym na miejsce skierowano zastęp GBARt z tuchowskiej jednostki oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Tarnów 1” z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Tarnowie. O zdarzeniu poinformowana została także policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Strażacy przy użyciu rękawów sorpcyjnych olejowych zabezpieczyli miejsce gdzie substancja wpływała do rzeki a pracownica WIOS-iu pobrała do analizy próbki substancji ropopochodnej.

Po zabezpieczeniu miejsca wycieku substancji do rzeki teren przekazany został obecnemu na miejscu patrolowi policji.

KSRG OSP Tuchów

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe