Wierzchosławice. Świętowali 147. rocznicę urodzin Wincentego Witosa. "Jest to jeden z najważniejszych polityków w historii Polski"

  • 24.01.2021, 14:37
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-24-witos-urodziny-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Był wybitnym chłopem, działaczem ludowym i trzykrotnym premierem z Wierzchosławic. Wincenty Witos - bo o nim mowa, urodził się dokładnie 21 stycznia 1874 roku, właśnie przypada 147. rocznica jego przyjścia na świat. W związku z tym NSZZ Rolników Indywidualnych w partnerstwie z Powiatem Tarnowskim zorganizowali uroczystości.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Wierzchosławicach, później zebrani złożyli kwiaty na grobie Wincentego Witosa. Z okazji rocznicy urodzin Wincentego Witosa prezydent Andrzej Duda przekazał list, który odczytał Piotr Ćwik, zastępca szefa kancelarii prezydenta.

Związkowcy mieli jeszcze jeden powód do świętowania, w tym roku przypada 40. rocznica utworzenia NSZZ Rolników Indywidualnych.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe