Spotkanie na wzgórzu klasztornym w Tuchowie

  • 23.01.2021, 13:10
  • malopolska.pl
Spotkanie na wzgórzu klasztornym w Tuchowie
Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie to jedno z największych sanktuariów w Małopolsce. Przed pandemią rocznie odwiedzało je ponad 200 tys. pielgrzymów. Dziś w tuchowskim klasztorze Redemptorystów m.in. z ojcem Witoldem Radowskim spotkali się: marszałek Witold Kozłowski, poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Mateusz Janiczek, Grzegorz Niemiec i Janusz Łukasik – radni gminy Tuchów, a także Michał Wojtkiewicz - wieloletni poseł na Sejm RP.

Tuchowska bazylika to jedno z najstarszych i najliczniej odwiedzanych sanktuariów w Małopolsce. W miarę możliwości staramy się wspierać sanktuarium. W 2019 roku Sejmik Województwa Małopolskiego przeznaczył 100 tys. zł na remont dachu bazyliki. Wcześniej, przekazano także środki z regionalnego programu operacyjnego na remont nie tylko budynku kościoła, ale także najbliższego otoczenia XVII-wiecznej zabytkowej bazyliki. To miejsce to nasze wspólne dobro, małopolskie dziedzictwo

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

malopolska.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe