Stracili w pożarze dobytek życia. Dzięki szybkim działaniom udało się uratować mieszkańców

  • 19.01.2021, 14:56
  • OSP Szerzyny
Stracili w pożarze dobytek życia. Dzięki szybkim działaniom udało się uratować mieszkańców
W miejscowości Żurowa (Przysiółek Podjurze w gm. Szerzyny) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Do zdarzenia skierowano liczne siły z terenu Gminy Szerzyny. Dzięki temu, że pożar został szybko zauważony - dwuosobowa rodzina została ocalona.

Zadaniem strażaków było podanie prądów wody na płonący dom oraz obrona sąsiednich budynków gospodarczych. Ze względu na intensywnie padający śnieg oraz minusowe temperatury działania ratowniczo - gaśnicze były utrudnione i trwały do wczesnych godzin rannych. 
 

Zaangażowane SiS:

OSP KSRG Żurowa

- OSP Szerzyny x2

OSP Ołpiny

OSP MDP Swoszowa

- JRG 2 Tarnów filia Siedliska

- patrol Policji

- Pogotowie EnergetyczneJak udało nam się dowiedzieć - w gminie trwa organizowanie pomocy dla rodziny, która została bez dachu nad głową. O szczegółach poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.


 

OSP Szerzyny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe