Obowiązek odśnieżania chodników. Straż Miejska w Tarnowie wystawia mandaty

  • 18.01.2021, 14:00
  • Daria Kurczab
tar2021-01-18-odsniezaniemovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Straż Miejska przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżania chodnika. Każdy chodnik, który położony jest wzdłuż posesji, powinien zostać uprzątnięty. W praktyce oznacza to, że jeśli wydzielona część dla ruchu pieszego bezpośrednio leży przy granicy nieruchomości, wtedy obowiązek odśnieżania należy do właściciela.

Co ważne, uprzątnięty śnieg nie może utrudniać ruchu pieszym. Nie wolno zrzucać go na jezdnię, bo za to z kolei grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Często się zdarza, że osoby które doznały uszczerbku na zdrowiu lub szkody materialne w związku z wypadkiem na śliskim chodniku, który był w nienależytym stanie, nie zdają sobie sprawy, że przysługuje im odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ignac
Ignac 18.01.2021, 23:19
Pani
jo tako staro jesce muse łopatować
płakać mi sie chce
całe lato drabloj
a całą zimę łopatę w gorści trzimoj
trza ino łopatować
jesce nom kazują chodniki łodkidować
sie *** wykstałciły za nase piniondze
a teraz jesce nom starym dziadom kazują chodniki łodkidować
zamiast oni mają tu robic
idzie straz miejsko i
MANDAAT MANDAAT
Imre
Imre 18.01.2021, 22:20
Gonią szczególnie tam gdzie ich rząd zakazał prowadzenia działalności. Nikogo w hotelu, restauracji bo zakaz pracy personel na przymusowych urlopach, a Straż chce aby chodnik był odśnieżony. Paranoja. A może sami ( straż ) złapią za łopaty i do akcji.
Johny40
Johny40 18.01.2021, 21:43
Oni mają tyle roboty że powinni starszych ludzi tych w grupie ryzyka (wirus paniki covid19)wyręczyć a nie kurła mandaty wytawiać .

Pozostałe