Tarnów. Ozdrowieńcy chętnie dzielą się osoczem

  • 15.01.2021, 15:04
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-15-osoczemovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Apele medyków o oddawanie osocza przyniosły efekt. Ozdrowieńcy z Tarnowa i regionu chętnie na nie odpowiedzieli i tylko w grudniu prawie 100 z nich zgłosiło się by oddać osocze w tarnowskim szpitalu św. Łukasza. Dzięki temu na bieżąco można podawać ten składnik krwi chorym na COVID-19. Co ważne, w tarnowskim "nowym" szpitalu przetacza się najwięcej osocza wśród placówek w regionie.

Przypomnijmy, że początkowo był duży problem z pozyskaniem osocza i znajdujących się w nim przeciwciał. Teraz chętnych do jego oddawania nie brakuje. Wszyscy ci, którzy mogą i chcą oddać osocze powinni zgłosić się do punktu pobierania krwi.

Osocze mogą oddać osoby które przeszły COVID-19 i czują się zdrowe, a od ostatnich objawów chorobowych lub zakończenia izolacji minęło co najmniej 14 dni. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe