Tarnów znów się zadłuża emitując obligacje

  • 12.01.2021, 10:57
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-11-obligacjemovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy radni zgodzili się na emisje kolejnych obligacji. Tym razem opiewają one na kwotę 21 milionów złotych, papiery wartościowe emitowane będą w dwóch transzach pierwsza z nich to 10, a druga - 11 milionów złotych.

Pieniądze uzyskane z obligacji mają zostać przeznaczone na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, sfinansowanie planowanego deficytu oraz wkład własny w przypadku inwestycji ze środków unijnych.

Na grudniowej sesji "za" emisją obligacji głosowało 13 radnych, 9 było przeciw. 

Tarnów po raz pierwszy emitował papiery wartościowe w październiku 2019 roku. W grudniu ubiegłego roku radni po raz piąty zgodzili się na taką formę pożyczania pieniędzy. W niecałe dwa lata miasto w ten sposób zadłużyło się na prawie 200 milionów złotych. Proces wykupu pierwszych wyemitowanych obligacji - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej - rozpoczął się w tamtym roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe