Miasto Tarnów redukuje etaty

  • 11.01.2021, 14:10
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-11-zwolnienia-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy rok nie dla wszystkich zaczyna się pomyślnie. Zgodnie z planami część pracowników urzędu i jednostek mu podległych musi pożegnać się z pracą. To efekt cięcia kosztów i skurczonego przez pandemię budżetu miasta.

Urząd planuje, że liczba etatów zmniejszy się o kilkudziesięciu pracowników. Jak już informowaliśmy prace może stracić 12 strażników miejskich, 23 osoby zatrudnione w MPK, czy 17 pracowników TOSiR-u. Ponadto, zwolnienia nie ominą urzędu miasta, pracowników szkół czy instytucji kultury. Jednak nie wszystkim zostaną wręczone wypowiedzenia, część z zatrudnionych ma przejść na emeryturę, innym wygasną umowy czasowe.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe