Tarnów. Ruszyły zapisy na rehabilitację po ciężkim przebiegu choroby Covid-19

  • 07.01.2021, 12:05
  • Daria Kurczab
tar2021-01-07-reha.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ośrodku Słoneczne Wzgórze ruszyły zapisy na rehabilitację dla ozdrowieńców po Covid-19. Wszystkie zajęcia będą poprzedzone specjalistyczną kwalifikacją lekarską, żeby móc odpowiednie zabiegi i ćwiczenia zalecić. Będzie terapia tlenowa, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia poprawiające wydolność ogólną organizmu.

Średnio, pełny powrót do zdrowia i do całkowitej aktywności życiowej po przebyciu choroby trwa 3-4 miesiące. Każdy pacjent poddany jest indywidualnej ocenie uwzględniającej poziom tolerancji wysiłku fizycznego oraz aktualny stan zdrowia, w tym współistniejące choroby przewlekłe. Program obejmuje zabiegi i terapię poprawiające pracę mięśni oddechowych i ogólną wydolność organizmu. Ukierunkowany jest on na poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej, oraz wsparcie zdrowia psychicznego. Na chwilę obecną rehabilitacja dla osób, które chorowały na koronawirusa jest płatna, jednak w przyszłości będzie refundowana przez PFRON

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe