Powiat tarnowski lobbuje w Warszawie by dostać pieniądze na remont mostu w Ostrowie

  • 05.01.2021, 11:59
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-05-most-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończył się I etap remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie., W jego okolicy trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe. Równocześnie powiat tarnowski już stara się o duże wsparcie finansowe na drugi, ostatni etap kapitalnego remontu. Władze samorządu liczą na to, że jeszcze w styczniu będzie wiadomo czy powiat dostanie pieniądze na ten cel.

Powiat stara się o 80 % dofinasowania, czyli kwotę około 30 milionów złotych. Środki miałyby pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie za ostatni etap remontu powiat będzie musiał zapłacić około 36 milionów złotych.

Decyzja rządu ma być znana w połowie marca.

Dodajmy, że II etap remontu miałby zacząć i zakończyć się w tym roku. Z kolei płatności powiat planuje rozłożyć do początku przyszłego roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe