Most w Borusowej połączył dwa województwa. Przeprawa jest już otwarta!

  • 14.12.2020, 18:43
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-12-14-borusowa-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na ten most na Wiśle mieszkańcy dwóch województw: małopolskiego i świętokrzyskiego czekali kilkadziesiąt lat. Inwestycja ta ma za zadanie połączyć na nowo Borusową i Nowy Korczyn, ale także przyczyni się do skrócenia czasu przejazdu ze wschodniej Małopolski do Warszawy. Most miał być gotowy do końca tego roku, 14 grudnia nastąpiło jego oficjalne otwarcie.

Przeprawa ma niemal 700 metrów długości i jest jednym z większych obiektów mostowych w naszym kraju. Most wsparty jest na 13 przęsłach. Podczas budowy zadbano o to, by oprócz jezdni obiekt zawierał też chodnik i ciąg pieszo-rowerowy.

Do tej pory mieszkańcy oraz podróżujący chcący przedostać się na drugą stronę Wisły musieli korzystać z promu, a to znacząco wydłużało czas dojazdu. Politycy, zgromadzeni w trakcie otwarcia liczą też, że inwestycja pozwoli na ożywienie gospodarcze pogranicza obu województw.

Dodajmy, że w otwarciu mostu udział wzięli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze samorządowe zarówno z terenu małopolski jak i województwa świętokrzyskiego. Na wydarzeniu pojawili się też mieszkańcy z obu stron Wisły.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe