W diecezji tarnowskiej kolęda została odwołana

  • 04.12.2020, 15:54
  • Iga Sady
iggggga-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowska kuria podjęła decyzję o rezygnacji z wizyt duszpasterskich w tym roku. Powodem jest trwająca pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, konieczność ograniczania kontaktów bezpośrednich do niezbędnego minimum. Oznacza to, że tuż po Bożym Narodzeniu kapłan nie zapuka do naszych drzwi.

Choć tradycyjnej kolędy nie będzie, biskup tarnowski zaleca by kapłani zaprosili swoich parafian na specjalne msze.

Dodajmy, że wcześniej biskup tarnowski w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych zarządził dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych z powodu pandemii. Obecnie obowiązujące zalecenia rządu mówią o tym, że równocześnie w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2.

Iga Sady

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aa
Aa 08.12.2020, 18:04
Nie w każdym kościele jest 1 osoba na 15m,w niektórych jest dużo więcej osób i nikt nie sprawdza.
Grabarz
Grabarz 08.12.2020, 20:56
a ty folksdojcz??chodzisz do kosciola na przeszpiegi>?
BB
BB 07.12.2020, 23:37
Ksiądz na kolędzie będzie zarażał ,a w sklepie tłumy .Gdzie rozum .
KK
KK 08.12.2020, 09:30
Przecież będzie możliwość spotkania z kapłanem w kościele na wyznaczonych Mszach Św.?! . Poza tym jeżeli komuś tak bardzo zależy na wizycie księdza niech porozmawia ze swoim duszpasterzem, kapłani nie odmawiają pomocy.

Pozostałe