Jaki będzie budżet Tarnowa na 2021 rok? Z powodu niższych wpływów do kasy miasta, magistrat szuka oszczędności m.in. planując redukcję etatów w jednostkach miejskich

  • 04.12.2020, 14:37
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-12-04-budzet-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeszcze przed świętami może zapaść decyzja co do kształtu przyszłorocznego budżetu miasta Tarnowa. Przewodniczący Rady Miejskiej - Jakub Kwaśny, w rozmowie z nami wyjaśnia, że taki scenariusz jest możliwy. Przypomnijmy, że władze Tarnowa będą mieć twardy orzech do zgryzienia, bo z powodu trwającej od kilku miesięcy pandemii wpływy do kasy miasta znacząco zmalały.

Mniejsze wpływy do kasy miasta to szukanie oszczędności. Już teraz pojawia się coraz więcej informacji o planach zwolnień w instytucjach podlegających pod tarnowski magistrat. Widmo grupowych zwolnień pojawiło się m.in. nad Strażą Miejską, TOSiR-em, teatrem i innymi instytucjami kultury czy MPK.

Zwiększone za to mają być wydatki na inwestycje – zapowiada prezydent Tarnowa. Propozycję budżetu – zgodnie z przepisami – zaproponował już w połowie listopada. Najwięcej ma kosztować oświata i pomoc społeczna. Dobrą wiadomością może być to, że nie zaplanowano podwyżek podatków.

Propozycja budżetu przedstawiona przez prezydenta zakłada, że w przyszłym roku dochody miasta sięgną 872,5 mln złotych a wydatki wyniosą 915 milionów złotych. To w obu przypadkach wzrost o około 60 milionów złotych do roku bieżącego.

Obecnie projekt budżetu trafił pod obrady komisji.

Głosowanie nad budżetem miasta Tarnowa na 2021 rok ma odbyć się 17 grudnia.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Srebrzysty
Srebrzysty 05.12.2020, 17:55
Zawalczmy o lepsze jutro w naszym ukochanym mieście!
Ciepiela musi odejść
Ciepiela musi odejść 04.12.2020, 15:06
Szkoda, że Państwo rozmawialiście na temat budżetu tylko z prezydentem Ciepielą i Jakubem Kwaśnym, który teraz ma ksywę "czwarty wiceprezydent" . Inne osoby powiedziałyby Wam jakim wielkim bublem jest projekt budżetu przygotowany przez Ciepielę, który rujnuje Tarnów.

Pozostałe