W Wojniczu powstanie Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej

  • 03.12.2020, 16:09
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-12-03-poik-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej powstaje w Wojniczu. Instytucja będzie miała za zadanie pomóc ofiarom przemocy domowej, zarówno fizycznej jak i psychicznej. W ośrodku będzie dyżurowac psycholog, zapewniona będzie też pomoc i kompleksowe wsparcie dla osób, które znajdą się w trudnej sytuacji życiowej.

POIK zlokalizowany będzie przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Jak wyjaśnia starosta tarnowski, w powiecie potrzebne jest takie miejsce, zwłaszcza, że cały czas zgłaszają się osoby potrzebujące pomocy. Tymczasowe lokum nadal jest potrzebne mimo tego, iż zmieniła się ustawa.

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Wojniczu zostanie oficjalnie otwarty początkiem stycznia. Koszt zaadaptowania pomieszczeń pokrył prawie w 100% PFRON. Do tej pory powiat tarnowski nie miał takiego ośrodka, w tym zakresie współpracował z innymi samorządami i instytucjami.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe