Śledczy sprawdzą opłaty za tarnowskie parkingi

  • 27.11.2020, 12:26
  • Gabriela Kudła
tar-2020-11-27parkingciesielczykgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawień, których mieli dopuścić się funkcjonariusze publiczni. Jak poinformował na zwołanej przez siebie konferencji Marek Ciesielczyk pojawiło się wiele nieprawidłowości, w związku z pobieraniem przez Miasto Tarnów opłat parkingowych w kilkunastu stworzonych strefach.

Wraz z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa radny miejski przekazał do prokuratury dokumenty z planami zagospodarowania przestrzennego ulic, przy których powstały strefy płatnego parkowania i dokumenty, które - jak twierdzi - potwierdzają słuszność tego zarzutu. Jak zaznacza Marek Ciesielczyk jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, okazać może się że miasto będzie musiało dokonać zwrotu znacznych sum pieniędzy do Skarby Państwa. Radny złożył również wniosek o powołanie biegłego sądowego, który będzie miał za zadanie zweryfikowanie słuszności jego przypuszczeń . Tarnowski magistrat dopóki nie otrzyma od prokuratury materiałów dotyczących śledztwa, nie chce komentować sprawy.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Romek
Romek 03.12.2020, 20:07
Ścigała opuścił już więzienie, więc cela się zwolniła

Pozostałe