Pogórska Wola. Powstało około 20 kilometrów sieci kanalizacyjnej

  • 22.11.2020, 16:14
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-11-14-kanalizacja-skrzyszowmoviev4-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Skrzyszów to prężnie rozwijająca się gmina położona nieopodal Tarnowa. Tutaj coraz chętniej osiedlają się nowi mieszkańcy, a co się z tym wiąże - powstają nowe domy, a nawet całe ich osiedla. W związku z tym potrzebna jest niezbędna infrastruktura. Miejscowość Pogórska Wola - przysiółek Wielkie Pole to właśnie takie miejsce. Tutaj, dzięki środkom z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Funduszu Spójności powstało około 20 km sieci kanalizacyjnej

Inwestycję wykonała lokalna firma. Prace rozpoczęły się końcem listopada 2018 roku i trwały dwa lata. 

Celem inwestycji jest rozwój infrastruktury technicznej na terenie gminy, poprawa czystości gleby i wód powierzchniowych oraz rzeki Biała Tarnowska. W jej wyniku podniesie się standard życia mieszkańców oraz zachęci ona kolejnych do osiedlania się na terenie gminy. Jednak to nie jedyne korzyści jakie dostrzega wójt Marcin Kiwior. 

Inwestycja pod nazwą "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami, do przepompowni i drogami dojazdowymi w miejscowości Pogórska Wola została zrealizowana dzięki Programowi Operacyjnemu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, w ramach Priorytetu II. Całkowity koszt projektu to ponad 12 milionów złotych, z czego wartość dofinansowania ze środków unijnych to prawie 6 milionów złotych, a wysokość pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to prawie 3 miliony złotych. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 23.11.2020, 16:50
Niestety ten artykul nie odzwierciedla pelnego obrazu wykonania sieci kanalizacyjnej gdyz gmina mowica ze skonzcyla projek tak naprawde go nie zakonczyla to troche klamliwe ze strony wojta ze jest tak pieknie a nie jest i sa na to niezbite dowody . Dlaczego robiac ten material nie zostala pokazana przepompownia nr 6 jak zostala skonstruowana na niekozysc sasiadow gdzie woda z podjazdu i przepompowni zalewa sasiadujaca dzialke

Pozostałe