"Śmierć biznesu. Wszyscy będą cierpieć". Hotelarze krytykują jeden termin ferii zimowych dla całego kraju

  • 22.11.2020, 13:56
  • TVN24/x-news
"Śmierć biznesu. Wszyscy będą cierpieć". Hotelarze krytykują jeden termin ferii zimowych dla całego kraju
Szklarska Poręba (woj. dolnośląskie)/Zakopane (woj. małopolskie). Od 4 do 17 stycznia we wszystkich województwach będzie przerwa w zajęciach szkolnych - co zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Będzie obowiązywać też zakaz organizacji wyjazdów i kolonii. Premier dodał, że odradza również wyjazdy za granicę. Branża turystyczna na południu Polski mówi wprost - to ich koniec.

- Jest to śmierć biznesu. Wielu ludzi, wiele rodzin, ludzi którzy żyją z turystyki - nie tylko w Szklarskiej Porębie ale w całej południowej Polsce, bo ucierpią wszyscy. Karpacz, Wisła, Białka, Tatrzańska, Wszystko i wszyscy. Wszyscy będą cierpieć – ocenił Marek Supel z pensjonatu "Szara Willa" w Szklarskiej Porębie.Piotr Kozioł z pensjonatu "Pod Koziołkami" w Szklarskiej Porębie zwrócił uwagę, że okres świąteczny i Nowy Rok odpowiada za 1/3 dochodu branży w roku. Jego zdaniem decyzja o organizacji jednego terminu ferii jest „wbrew logice”.

Jan Walkosz Jambor ze stacji narciarskiej "Polana Szymoszkowa" w Zakopanem ocenił, że kumulacja okresu ferii może doprowadzić do zagrożeń związanych z tworzeniem się dużych skupisk ludzi.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dz
dz 24.11.2020, 13:03
Otóż nie dojdzie większych skupisk ludzi bo przed Świętami przyjdzie 3 -cia fala Świrusa i ogłoszą zakaz przemieszczania się między miastami - tyle w temacie

Pozostałe