Ostrów. Remont mostu na Dunajcu idzie zgodnie z planem. Powiat sprzeda na złom rozebraną konstrukcję

  • 17.11.2020, 11:05
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-11-16-most-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zgodnie z planem przebiegają prace przy remoncie mostu na Dunajcu w Ostrowie – zapewnia starosta tarnowski. I etap inwestycji ma zakończyć się do 15 grudnia. Przypomnijmy, że w ramach tych prac ma być wykonana rozbiórka poziomej konstrukcji mostu, podwieszona ma zostać kanalizacja gminy Wierzchosławice oraz umocnienie będą podpór przeprawy.

Obecnie most został pozbawiony zbędnej konstrukcji. Jest jej około 560 ton, powiat tarnowski planuje sprzedać niepotrzebne elementy, zarobi na nich około 500 tysięcy złotych.

Po wykonaniu I etapu remontu, powiat planuje II – ostatni etap inwestycji. Na ten cel planowano pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat tarnowski będzie chciał jednak przesunąć termin płatności za realizację inwestycji.

Przypomnijmy, że most na Dunajcu w Ostrowie został całkowicie zamknięty 27 listopada ubiegłego roku. Powodem były wyniki ekspertyz, mówiące o tym, że dalsze użytkowanie przeprawy może grozić jej zawaleniem.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe