Gemini Park: Sprawdzamy, jakie sklepy będą otwarte?

  • 08.11.2020, 09:18
Gemini Park: Sprawdzamy, jakie sklepy będą otwarte?

Klienci odwiedzający od soboty Gemini Park Tarnów muszą liczyć się z nowymi ograniczeniami w robieniu zakupów, które wprowadził rząd.

Od soboty, 7 listopada, tylko niektóre sklepy działające w Gemini Park Tarnów są dostępne dla klientów. Czynne pozostaną: sklepy spożywcze, apteka, drogerie, market budowlany, a także sklepy mające w swojej ofercie prasę i książki oraz te z artykułami dla zwierząt.

Działają również restauracje i kawiarnie, które już prowadzą sprzedaż wyłącznie na wynos. Dostępna jest znaczna część usług, m.in. kantor,  optycy, pralnia, teleoperatorzy, punkt odbioru towaru IKEA, myjnia i serwis wymiany opon. To efekt najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów.

- O tym, jakie sklepy działają oraz w jakich godzinach informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony www - mówi Joanna Rzepecka-Zienko, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Klienci wybierający się na zakupy muszą pamiętać o obowiązujących zasadach. Zakupy odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a w ich trakcie obowiązuje wszystkich zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki.

Co ważne, centrum handlowe od początku pandemii jest przygotowane na odwiedziny kupujących. Na terenie centrum handlowego znaleźć można specjalne pojemniki z płynem odkażającym, które dostępne są również przy wejściach do sklepów. Osoby, które nie mają obowiązkowych maseczek mogą zakupić je m.in. w drogerii lub aptece. Konieczne jest także zachowanie dystansu min. 1,5 metra.

Na witrynach sklepowych znajdują się natomiast informacje o liczbie osób, która może przebywać w danym lokalu. O  wszystkich panujących zasadach przypominają także obsługa sklepowa, ochrona oraz liczne komunikaty umieszczone na terenie galerii

Jednocześnie jak zapewnia Gemini Park zarówno centrum handlowe, jak i sklepy dokładają wszelkich starań, aby zakupy były bezpieczne. Regularnie dezynfekowane są tzw. gorące punkty, czyli miejsca mające kontakt z dłońmi. Strefy kas oddzielone są osłonami z plexi lub szyby. W galerii obowiązują także zaostrzone procedury czystościowe.

Wentylacja obecnie ustawiona jest w taki sposób, aby do wnętrza galerii dostawało się jak najwięcej świeżego powierza z zewnątrz. W toaletach z kolei można znaleźć mydła i płyny odkażające, a także informacje pokazujące m.in. jak prawidłowo myć dłonie, zakładać i zdejmować maseczki.

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe