Region. Policja wypisuje mandaty za brak maseczki

  • 05.11.2020, 12:29
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-11-05-mandaty-za-brak-maski-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie pouczenie, a grzywna to kara za odsłonięty nos i usta. Tarnowscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy regionu stosują się do zaleceń reżimu sanitarnego.

Przypomnijmy, że zwolnione z noszenia maseczki są tylko osoby posiadające specjalne zaświadczenie od lekarza.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wbc
wbc 05.11.2020, 23:03
Maska daje złudzenie bezpieczeństwa i to jest dopiero poważne zagrożenie. Wg zaleceń WHO przyjmuje się, że kontakt w czasie 15 min na odległość 1.5m powoduje 100% szansy na przekazanie wirusa; maska ogranicza prawdopodobieństwo - czyli wydłuża czas ekspozycji, ale nie w nieskończoność, tylko od 3x do 10-20x. Czyli, co z tego że mamy założoną maskę, jeśli z osobą zakażoną przebywamy 8h w małej przestrzeni.
Tomijerry
Tomijerry 05.11.2020, 13:23
Art 46 pk 4, obowiązek noszenia maski dotyczy wyłącznie osób chorych. Art 191 p 2kk wymuszanie noszenia maski 0rzez zdrowe osoby jest przestępstwem. Dlaczego panie redaktorze nie napisze pan że mandaty są nie zgodne z konstytucją nasi dziadkowie pradziadkowie walczyli o jakieś prawa chyba nie

Pozostałe