Region. Policja kontroluje przebywanie w kwarantannie. Są tacy, którzy jej nie przestrzegają

  • 04.11.2020, 13:56
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-11-04-kwarantanny-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy policjanci nadal kontrolują czy mieszkańcy Tarnowa i powiatu przebywają w nałożonej przez sanepid kwarantannie. Dziennie mundurowi mają do sprawdzenia klika tysięcy adresów. Obecnie – jak wyjaśnia rzecznik tarnowskich policjantów – kontrolowanych jest około 2-2,5 tysiąca osób. W tylko kilku przypadkach wykryto naruszenie zasad kwarantanny.

Ze względu na dużą liczbę adresów do sprawdzenia policja nie jest w stanie skontrolować każdego z nich. Aby ułatwić pracę funkcjonariuszom, policja prosi o instalowanie specjalnej aplikacji kwarantannowej.

Przypomnijmy, że osoby objęte kwarantanną mają zakaz opuszczania miejsca jej odbywania. Decyzję zarówno o nałożeniu jak i zdjęciu kwarantanny podejmuje sanepid. Co ważne, według nowych rozporządzeń rządu, jeśli jedna osoba w domu jest chora na COVID-19 bądź przebywa w kwarantannie, objęci nią pozostają także wszyscy pozostali domownicy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dz
dz 05.11.2020, 08:40
Kwarantanna to bezprawie!!!

Pozostałe