Tarnów. Karetka z pacjentem covidowym czekała kilkanaście godzin pod szpitalem. Gdy brakuje ambulansów pomaga Straż Pożarna

  • 30.10.2020, 12:38
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-10-30-karetki-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sytuacja w tarnowskim pogotowiu robi się coraz trudniejsza. Liczba odbieranych przez dyspozytorów telefonów oraz dysponowanych do pacjentów karetek drastycznie wzrosła. Dużym problemem jest też czas oczekiwania na przekazanie pacjentów covidowych do szpitala.

Trzeba zaznaczyć, że po transporcie pacjenta z koronawirusem karetka oraz jej załoga musi przejść obowiązkową dezynfekcję. To sprawia że czas wyłączenia z pracy ambulansu wydłuża się.

Decyzją wojewody w sytuacji, gdy brakuje karetek do pomocy chorym może wyjechać Straż Pożarna. Tylko od poniedziałku w Tarnowie i regionie było 8 takich interwencji. Jak zaznacza rzecznik tarnowskich strażaków, w razie potrzeby Straż Pożarna może też być dysponowana do pacjentów covidowych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alka
Alka 31.10.2020, 07:09
Boże, miej nas wszystkich w opiece...


Pozostałe