Tarnów. Punkt wymazowy przy Westerplatte zostanie przeniesiony?

  • 29.10.2020, 16:20
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-10-29-punkt-wymazowy-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy radni apelowali do władz miasta o zmianę lokalizacji punktu wymazowego, który niedawno powstał przy ul. Westerplatte 27. Powodem ma być bliska odległość tego miejsca od mieszkań tarnowian. To właśnie mieszkańcy miasta zwrócili się do radnych z prośbą o interwencję.

Ten punkt mógłby zostać przeniesiony na plac dawnej "kapłanówki" – mówiła wiceprezydent Dorota Krakowska. 

Z kolei radna Krystyna Mierzejewska tłumaczyła w trakcie sesji Rady Miejskiej, że choć lokalizacja jest niefortunna to ten punkt wymazowy jest w Tarnowie bardzo potrzebny.

Obecnie w mieście działa dwa punkty pobierania wymazów w celu badania na obecność koronawirusa. Oprócz tego prz ul. Westerplatte, specjalny namiot z takim przeznaczeniem działa też przy szpitalu im. św. Łukasza. W najbliższym czasie ma powstać kolejny taki punkt, tym razem przy Centrum Medycznym KOL-MED.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe