Brzesko. Protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego [ZDJĘCIA][WIDEO]

  • 26.10.2020, 19:40
protest_brzesko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

W poniedziałek w Brzesku odbył się protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Dziesiątki osób przemaszerowały z Placu Kazimierza Wielkiego pod biuro poselskie PiS, gdzie zapalone zostały znicze i złożona została symboliczna trumna. Protestujący udali się następnie do ronda u zbiegu ulic Mickiewicza i Popiełuszki, demonstrując swoje niezadowolenie z wydanego werdyktu. Za decyzje TK obwiniają partię rządzącą. 

Uczestnicy demonstrowali przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Przez cały czas tłum głośno skandował hasła m.in. „Mamy dość!”, „Myślę, czuję – decyduję!”, „Rewolucja jest kobietą!”, „Dość tej władzy!”, „To jest wojna!”, „J***ć PiS”, „Kaja Godek – wypier***j!”, „Andrzej Duda – wypier***j!”, „Krzysztof Bosak – zamknij mordę!”, czy „Cała Polska krzyczy z nami – wypier***ć z Pisiorami!”. Bardzo bogaty był repertuar haseł na tabliczkach, które miało ze sobą wielu protestujących.

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Normalny
Normalny 27.10.2020, 18:12
Myślałem że bydło nie moze wchodzić na rondo

Pozostałe