Cała Polska czerwoną strefą. Sprawdź nowe ograniczenia!

  • 23.10.2020, 11:46
  • Wioletta Zarębska
Cała Polska czerwoną strefą. Sprawdź nowe ograniczenia!
Od soboty cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą. O nowych obostrzeniach poinformował w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, będą one obowiązywać od jutra, 24 października.

Nowe obostrzenia dotyczą edukacji gospodarki i życia społecznego.

Edukacja, kultura i sport

Potwierdziło się to co przewidywano od kilku dni - od poniedziałku uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych będą mieli lekcje w trybie zdalnym. Ponadto, w godzinach od 8:00-16:00 osoby poniżej 16 roku życia nie będą mogły przemieszczać się bez opieki dorosłego. Potwierdzono również naukę w systemie zdalnym szkół ponadpodstawowych i wyższych oraz organizację wydarzeń sportowych bez udziału publiczności, zawieszenie działalności basenów, aquaparków i siłowni oraz organizację wydarzeń kulturalnych z maksymalnym udziałem 25 % publiczności. 

Gospodarka

Od soboty zawieszona zostaje działalność sanatoriów, lokale gastronomiczne i restauracje posiłki mogą przygotowywać tylko na wynos i dowóz. W sklepach do 100 mkw może przebywać 5 osób na 1 kasę, a w placówkach handlowych powyżej 100 mkw 1 osoba na 15 mkw. W transporcie publicznym zajętych może być 50 % miejsc siedzących lub 30 % wszystkich miejsc. 

Życie społeczne

Ograniczono organizację imprez, spotkań i zebrań oraz zgromadzeń publicznych do 5 osób spoza gospodarstwa domowego. Ponadto, ograniczono przemieszczanie się osób 70+ z wyłączeniem czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych oraz sprawowania lub uczestnictwa w sprawowaniu kultu religijnego. 

Fot. KPRM

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe