Liczba nowych zakażeń koronawirusem znacząco przekracza liczbę ozdrowieńców w Małopolsce i regionie tarnowskim

  • 23.10.2020, 11:35
  • Źródło: MUW
Liczba nowych zakażeń koronawirusem znacząco przekracza liczbę ozdrowieńców…
Rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. Chorych przybywa też w regionie tarnowskim. W mieście Tarnowie w ciągu doby przybyło 44 przypadki zakażenia, a w powiecie aż u 69 osób potwierdzono dodatni wynik na koronawirusa. Liczba chorych zwiększa się też w powiatach: brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. W tych dwóch ostatnich są też nowi ozdrowieńcy, w tych powiatach odnotowano też zgony.

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 971 ozdrowieńcach z naszego województwa, z Krakowa (480 osób), powiatu myślenickiego (161 osób), krakowskiego (127 osób), nowotarskiego (39 osób), tatrzańskiego (31 osób), nowosądeckiego i olkuskiego (po 20 osób), Nowego Sącza (19 osób), powiatu wadowickiego (18 osób), suskiego (13 osób), chrzanowskiego i oświęcimskiego (po 12 osób), limanowskiego (9 osób), powiatów: bocheńskiego, dąbrowskiego, miechowskiego (po 3 osoby) oraz powiatu proszowickiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu jednego przypadku z raportu ozdrowieńców – raport skorygowano. W sumie w Małopolsce mamy 16 196 ozdrowieńców. 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 1558 osób, z Krakowa (612 osób), powiatu krakowskiego (111 osób), wadowickiego (74 osoby), tarnowskiego (69 osób), limanowskiego (64 osoby), suskiego (59 osób), nowosądeckiego i nowotarskiego (po 57 osób), powiatów: chrzanowskiego, myślenickiego i wielickiego (po 48 osób), bocheńskiego (46 osób), Tarnowa (44 osoby), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego (po 36 osób), powiatu olkuskiego (34 osoby), miechowskiego (26 osób), brzeskiego (24 osoby), tatrzańskiego (18 osób), dąbrowskiego (17 osób), gorlickiego (16 osób) oraz proszowickiego (14 osób). Aktualnie 66 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

WSSE w Krakowie przekazała także informację o usunięciu 4 przypadków z raportu zbiorczego – raport skorygowano.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 29 896 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 18 osób w wieku od 40 do 85 lat, z Krakowa (4 osoby), Nowego Sącza i powiatów: nowosądeckiego i olkuskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: wielickiego, suskiego, bocheńskiego, brzeskiego i chrzanowskiego (po 1 osobie). Jedenaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 423.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Źródło: MUW

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe