Szkoły powiatu tarnowskiego przygotowane na naukę zdalną

  • 22.10.2020, 15:57
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-10-22-szkoly-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat tarnowski najpewniej zostanie objęty czerwoną strefą, w związku z tym nauka w szkołach ponadpodstawowych będzie musiała odbywać się zdalnie. Placówki powiatu tarnowskiego są na to przygotowane, już teraz – jak przyznają dyrektorzy – zajęcia są prowadzone w trybie hybrydowym.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w ZSLiT w Wojniczu i ZSOiZ w Ciężkowicach, a ponadto w rozmowie z nami starosta tarnowski Roman Łucarz zapewnia, że wszystkie szkoły powiatowe są gotowe na nauczanie w systemie zdalnym.

Dyrektorzy szkół powiatowych obecnie czekają na ministerialne wytyczne, które ewentualnie zobligują placówki do zmiany trybu nauczania.

Przypomnijmy, że obecnie w szkołach powiatu nie wprowadzono całkowitej nauki zdalnej, bo region ten jeszcze objęty jest żółtą, a nie czerwoną strefą. Najprawdopodobniej szybko się to zmieni, bo liczba zachorowań na COVID-19 pozwala już zakwalifikować powiat tarnowski do czerwonej strefy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe