"Mają prawo mieć rodzinę". Papież Franciszek poparł związki partnerskie osób homoseksualnych

  • 22.10.2020, 11:40
  • Źródło: TVN/x-news
"Mają prawo mieć rodzinę". Papież Franciszek poparł związki partnerskie…
Watykan. Homoseksualiści powinni być chronieni poprzez prawo do zawiązywania związków partnerskich – uważa papież Franciszek. Cytowana przez agencję Reutera opinia pochodzi z opublikowanego dziś filmu dokumentalnego "Francesco".

„Osoby homoseksualne mają prawo być rodziną. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wykluczany i nieszczęśliwy z tego powodu. Musimy stworzyć prawo do związków partnerskich. W ten sposób są prawnie chronieni. Popieram to” – zadeklarował papież w filmie Jewgenija Afinejewskiego, nominowanego do Oscara reżysera rosyjskiego pochodzenia.

„Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób te osoby będą prawnie chronione. Byłem tego zwolennikiem” - powiedział Franciszek.

Cytowany przez Reutera papieski biograf Austen Ivereigh ocenił, że komentarze papieża w filmie to jedne z najbardziej klarownych deklaracji, jakich Franciszek użył w odniesieniu do par jednopłciowych od początku pontyfikatu w 2013 r.

Źródło: TVN/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe