Jest porozumienie rządu z episkopatem. 1 listopada cmentarze nie będą zamknięte

  • 21.10.2020, 09:51
  • Natalia Tryba
Jest porozumienie rządu z episkopatem. 1 listopada cmentarze nie będą…
Jak ustalili reporterzy RMF FM - cmentarze nie zostaną zamknięte, jednak księża będą zobligowani, by podczas mszy apelować do wiernych. Ostrzeżenie miałoby dotyczyć tego, aby ci, którzy nie muszą - nie odwiedzali cmentarzy 1 listopada. Kapłani mają sugerować, aby groby bliskich odwiedzać wcześniej lub w kolejnych dniach listopada.

Odwiedzanie grobów to tradycja, ale w obecnej sytuacji każde zbiorowiska tworzą niepotrzebną możliwość rozprzestrzeniania koronawirusa. Zarówno Ministerstwo Zdrowia jak i premier podkreślali, że zdają sobie sprawę jaki sprzeciw mogłoby wywołać całkowite zamknięcie cmentarzy, stąd porozumienie z episkopatem. 

Księża mają informować podczas mszy, o tym, że cmentarze będą otwarte, jednak mają namawiać, by 1 listopada szczególnie uważać na swoje zdrowie. 

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe