Koronawirus w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie

  • 15.10.2020, 12:00
  • Natalia Tryba
tar-2020-10-15_pszennagotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne przypadki koronawirusa w diecezji tarnowskiej to nie tylko księża z kilku działających bez zamknięcia parafii. Ognisko zakażeń pojawiło się także w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. Potwierdzono kilkanaście przypadków wśród sześćdziesięciu księży tam mieszkających. Dyrekcja placówki oraz rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą.

Szczegóły w materiale wideo.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kowalski
Kowalski 17.10.2020, 16:19
Chyba czas i na mój komentarz pod oświadczeniem Kurii Tarnowskiej. Zawsze omijałem komentarze szerokim łukiem gdyż Ci co pisali wylewali tyle jadu w nich że odechciewało się czytać ale przyszedł czas i na mnie i mi się przelało.... W tym domu nie było i nie jest nic pod kontrolą. Kuria wydaje miliony na remonty obiektów, wspiera misje , media, młodych zdolnych, instytuty ,robi różne infantylne rzeczy a nie dba o tych którym zawdzięcza dużo. Księża którzy tam mieszkają budowali kościoły, kaplice i plebanie, wspierali kurie i biskupów a teraz .....no cóż. co z nimi teraz ??? Teraz siedzą i czekają by im ktoś podał szklankę wody i tego KOGOŚ nie ma, ONI są już niepotrzebni. Już nie przyniosą nic do kurialnej kasy . Personel zarażony a władze kościelne nie wołają o pomoc. Księża umierają w ciszy i samotności. Zamknięci w swoich pokoikach , zdani na siebie. Gdzie jest biskup który jeszcze kilka lat temu wołał na nich o wpłaty na kurię , misje ,seminarium , dom seniorów. Teraz gdy przeżywają swoje ostatnie dni nie mają nikogo obok siebie. Zbulwersowany jestem oświadczeniem Rzecznika Kurii ....wszystko pod kontrolą !! Czy to znaczy ,że tak miało to wyglądać ?? że ma umrzeć jak najwięcej księży którzy jak widać są dla Biskupa problemem ,skoro wszystko pod kontrolą to umierają jeden za drugim i nikomu to nie przeszkadza. Księże Biskupie z największym szacunkiem do tytułów i osoby TAK SIĘ NIE ROBI .....gdzie jest Twoje miłosierdzie ?? Ty też kiedyś będziesz stary , daj Boże abyś dożył tej starości i nie spotkało Cię to co księży w tym domu. Umierają jeden po drugim, boję się że taki maleńki wirus pokona KOŚCIÓŁ który przetrwał wieki. Słowa wzruszają ale to przykłady pociągają. Nie pisz tych listów bo one nikogo już nie wzruszą !! Przyślij ludzi do pomocy tym starym i schorowanym księżom , zasłużyli sobie na to. Dbaj o swoje Owce Pasterzu !!
Życie
Życie 18.12.2020, 21:35
Taki zawód wybrali. Takie jest życie. Gdyby nie było korony nie mają tam źle. W życiu też fizycznie ciężko nie pracowali. Cała diecezja się składa. Będzie gorzej, czarne owce zrobiły swoje. Ma kto ich bronić, nie musisz.
Wiktoria
Wiktoria 17.10.2020, 20:37
Dwoma rękami podpisuję się pod komentarzem Pana Kowalskiego. Dodam jeszcze, że bezdusznym było przenoszenie sprawnych i rozumnych księży z ich rezydencyjnych placówek. Może tam czuliby się bezpieczniej. Ks. Biskup nawet nie spytał czy dany ksiądz chciałby zostać w miejscu rezydencji, tylko pisemnie wystawiał nakaz na wyjazd do Domu Emeryta, to tak jak wysłanie kogoś na pewną śmierć. Co teraz przeżywa taki stary, samotny człowiek, odizolowany od bliskich, znajomych . To jest nieludzkie.
:(
:( 17.10.2020, 09:13
Zmarło już 5. Codziennie stany krytyczne, codziennie pogotowie, codziennie śmierć. Ale wszystko pod kontrolą. Dziękujemy że nas wspieracie.....
Prawdomowny
Prawdomowny 15.10.2020, 20:00
Nie jest pod żadną kontrola. Zakażonych jest 44 księżym 5 w szpitalu w stanie ciężkim. 3zmarlo. Pracownicy świeccy przychodzą normalnie do pracy i chodzą między chorymi a później wracają autobusami do domów rodzinnych. Zero nagłośnienia sprawy. Jakie opanowanie? W ciągu 24h dziś, tj. 15.10 wywieziono w stanie ciężkim 3 księży do szpitala. Z personelu który zaczynał pracę na kwarantannie niezarazonuch jest już tylko 2 osoby. Co kuria zrobiła żeby pomóc?? NIC! Księża są przerażeni, boją się ujawniać objawy bo boją się śmierci. Są coraz wiekszeproblemu psychiczne ponieważ już nie radzą sobie z tym. Dzwonią po rodzinach bo znikąd nie na pomocy. Ci którzy zostali są na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego i już nie wyrabiają. Ale o tym rzecznik nie powie!!!
Dariusz
Dariusz 15.10.2020, 13:00
Nie bądź jak Ciesielczyk. Noś maskę, dla bezpieczeństwa najbliższych i ciebie
Marek z jasnej
Marek z jasnej 15.10.2020, 12:18
Wszystko przez koronasceptykow pokroju Ciesielczyka. Maseczka ble, maseczka kaganiec. A on jest w grupie ryzyka, bo ma powyżej 60 lat. Niech się ogarnie i nie gada głupot
dz
dz 19.10.2020, 20:15
Maseczka a raczej maska przed niczym nie chroni - no chyba że przed twoim nieświeżym wyziewem

Pozostałe