Ponad 90 mandatów i 5 zabranych praw jazdy - to efekt policyjnych kontroli na drogach powiatu dąbrowskiego

  • 07.10.2020, 14:45
  • Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska
Ponad 90 mandatów i 5 zabranych praw jazdy - to efekt policyjnych kontroli na drogach powiatu dąbrowskiego
Dąbrowscy policjanci ruchu drogowego przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili na drogach powiatu wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne. Efekt działań to ponad 90 nałożonych mandatów karnych na kierujących i 5 zatrzymanych praw jazdy.

We wtorek (06.10.) funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki wsparci siłami policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne. 

Działania te skierowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu zachowujących się na drogach agresywnie oraz kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci redukowali z ruchu samochody, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu. W działaniach udział brał nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. 

Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów oraz kierujących, nie ujawniając nietrzeźwych poruszających się po drogach powiatu dąbrowskiego. Podczas działań policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.  W trakcie zintensyfikowanych kontroli policjanci nakładali również mandaty karne za wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. W sumie na 96 kierujących nałożono mandaty karne.

Punkty kontrolne są organizowane na takich odcinkach dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami oraz  wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Było to pierwsze i zapewne nie ostatnie tego typu działania, które w dużym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu dąbrowskiego.

Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe