Zjednoczona Prawica z nową umową koalicyjną. "Mamy stabilny rząd, mamy stabilną większość parlamentarną"

  • 26.09.2020, 18:24
  • TVN24/x-news
Zjednoczona Prawica z nową umową koalicyjną. "Mamy stabilny rząd, mamy stabilną większość parlamentarną"

Warszawa. - Bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej, który razem z szefami Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą i Porozumienia Jarosławem Gowinem podpisał nową umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy. Nie przekazano szczegółów uzgodnień.

- Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem pewien, że będą to lata dobrze wykorzystane dla Polski – mówił Kaczyński.

Jarosław Gowin przekonywał, że "siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm", ale jednocześnie "wewnętrzna jedność".

- Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu na trzy lata – mówił Gowin, potwierdzając, że nowy rząd będzie miał mniej resortów.

Zbigniew Ziobro stwierdził, że "czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat" rządów Zjednoczonej Prawicy, to "pięć lat dobrych dla Polski".

- Dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować – ocenił Ziobro.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że Zjednoczona Prawica ma „stabilny rząd, stabilną większość parlamentarną i program”.

- Przystępujemy do kolejnej fazy realizacji naszego programu dla dobra obywateli polskich, dla dobra Polski. Zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska – podsumował Morawiecki.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe