Tarnów. Wybory do rad osiedlowych nie we wszystkich dzielnicach

  • 18.09.2020, 12:20
  • Daria Kurczab
tar2020-09-18_rady_osiedlimovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z powodu pandemii wybory do rad osiedlowych odbędą się 27 września. W Tarnowie jest 16 dzielnic, lecz w tym roku tylko w 15 dojdzie do wyborów. Rada na oś. Zielonym nie zebrała wystarczającej liczby kandydatów. Przypomnijmy, że wymagana liczba to co najmniej 16 chętnych działaczy.

Radni osiedlowi decydują o kwestiach najbliższych dla mieszkańców danego osiedla. Ważne, by wybór padł na tych, którzy chcą budować ponad podziałami, dla których ważny jest głos każdego mieszkańca, a nie tylko realizacja własnej wizji osiedla. 27 września od godz 8 do 18 na terenie każdego osiedla będą czynne lokale wyborcze. Tryb głosowania nieco rożni się od wyborów samorządowych czy parlamentarnych, ponieważ tu można głosować aż na 15 kandydatów.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe