Szczucin. Powiatowe obchody 81. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

  • 13.09.2020, 17:58 (aktualizacja 14.09.2020, 11:36)
  • Daria Kurczab
tar_2020-09-12_81_szczucinmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szczucinie odbyły się powiatowe obchody 81. rocznicy, gdy żołnierze wermachtu spalili szkołę w której przebywali polscy żołnierze oraz ludność cywilna. Upamiętniające tragiczne wydarzenia z czasów II Wojny Światowej rozpoczęto Mszą Św. w Kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod Kwaterę Pamięci Narodowej, gdzie odbyła dalsza część uroczystości.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Szczucina Jan Sipior, który 12 lat temu wraz z posłem na sejm Wiesławem Krajewskim zapoczątkowali tradycję obchodów Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych. Wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk wspomniał historie miejsca, w którym odbyły się uroczystości. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów przed Kwaterą Pamięci Narodowej przez licznie przybyłe delegacje urzędów, instytucji, stowarzyszeń oraz organizacji społecznych i politycznych. Całość uświetnił występ Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Dzięgla.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe