Chłopięcy Chór Katedralny na kwarantannie po warsztatach w Gródku nad Dunajcem. U jednego z chórzystów potwierdzono COVID-19

  • 04.09.2020, 13:15
  • Natalia Tryba
Chłopięcy Chór Katedralny na kwarantannie po warsztatach w Gródku nad Dunajcem. U jednego z chórzystów potwierdzono COVID-19
Na stronie internetowej chłopięcego chóru Pueri Cantores Tarnovienses pojawiło się oświadczenie ks. Grzegorza Piekarza. W związku z potwierdzonym wynikiem COVID-19 u jednego z chłopców, biorącego udział w warsztatach, Sanepid nałożył wszystkich chórzystów wraz z dyrygentem kwarantannę (10 dni) w celu obserwacji ich stanu zdrowia.

OŚWIADCZENIE

     Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES w dniach od 25-31 sierpnia 2020 r. przebywał na warsztatach muzycznych w Gródku n/Dunajcem (66 osób). Warsztaty zostały zorganizowane po konsultacjach z sanepidem i z zachowaniem wszelkich obostrzeń. Chłopcy nosili maseczki przed wejściem do pomieszczeń wspólnych były dezynfekatory, z których każdy z chłoców musiał korzystać, próby wspólne całego zespołu były odwołane (odbywały sie tylko próby głosowe z zachowaniem odległości, a w kaplicy chłopcy nie wykonywali żadnych śpiewów i obowiązkowo także nosili maseczki. Dodatkowo każdy z chopców miał mierzoną gorączkę rano i wieczorem. W czasie trwania warsztatów żadnych niepokojących objawów nie zauważono. Ośrodek był zamknięty dla gości z zewnątrz. W dniu 31 września powróciliśmy do Tarnowa dwoma autobusami (podobnie jechaliśmy do Gródka). W tym dniu rano także u wszystkich chłopców była mierzona temperatura - nie stwierdzono u nikogo stanu podgorączkowego lub wyższego.

     Po otrzymanie we wtorek 1 IX informacji od jednego z rodziców chłopców, że syn ma stan podgorączkowy i po zrobieniu wymazu z wynikiem pozytywnym sanepid tarnowski nałożył na wszystkich chórzystów wraz z dyrygentem kwarantannę (10 dni) w celu obserwacji ich stanu zdrowia.

     Wszyscy chłopcy na chwilę obecną czują się dobrze.

     Z poważaniem

ks. dr Grzegorz Piekarz

- dyr. PCT

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe