To kolejne wsparcie remontu mostu w Ostrowie. Samorząd województwa małopolskiego przekaże milion złotych!

  • 03.09.2020, 14:45
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-09-03-most-most-milion-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To już pewne! Samorząd województwa małopolskiego przekaże milion złotych na I etap kapitalnego remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Stosowną uchwałę w tej sprawie radni wojewódzcy podjęli wczoraj. To dobra wiadomość dla powiatu tarnowskiego, bowiem starostwo bardzo liczyło na takie wsparcie.

Obecnie trwa procedura związana z wyłonieniem wykonawcy inwestycji. Do przetargu na I etap remontu mostu zgłosiło się 7 firm. Już wiadomo, że ta która zadeklarowała najniższą kwotę, za którą wykona zadanie nie przedstawiła wymaganej dokumentacji. Obecnie trwa weryfikacja pozostałych ofert. Umowa na wykonanie inwestycji zostanie podpisana około połowy września.

Przypomnijmy, że równocześnie Starostwo Powiatowe w Tarnowie już zabiega o dofinansowanie II etapu inwestycji. Na tej cel władze powiatu chcą pozyskać znaczną kwotę pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa tu o około 30 milionach złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abo
abo 04.09.2020, 09:44
Przykre, że nic kompletnie nie dzieje się w sprawie tego mostu! Przetargi? Kogo to obchodzi! Chcemy mostu jak najszybciej! Nie przemawia do mnie to, że się nie da! Włosi w ciągu roku byli w stanie zbudować potężny wiadukt w środku miasta. Dało się? Dało! Gdyby to była Warszawa, most by już stał. Ale w naszym regionie "robimy, co możemy", "szybciej się nie da". Da się! Ponieważ tu w większości ludzie popierają PIS, więc "swoim" się nie szkodzi! Nikt się nie interesuje, jakie koszty ponoszą każdego dnia mieszkańcy! Ile zła z powodu zamknięcia tego mostu nas spotkało, a tu taka wiadomość! Przetarg trwa, fundusze zbierają. Myślałem, że przeczytam chociaż: "Ruszają prace nad remontem mostu". A tu jakiś news-śmieć! A co z drugim mostem? Miał być budowany. Będzie połączenie z węzłem autostradowym? Wstyd!

Pozostałe