Tarnów. Wraz z pierwszym dzwonkiem rusza akcja "Zwalniam przed szkołą"

  • 01.09.2020, 10:31
  • Źródło: MORD Tarnów
Tarnów. Wraz z pierwszym dzwonkiem rusza akcja "Zwalniam przed szkołą"
„Zwolnij przed szkołą” – to organizowana od wielu lat, w pierwszym dniu nowego roku szkolnego, akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i policji, której celem jest zwrócenie uwagi kierowców na wracające do placówek edukacyjnych dzieci i młodzież, którym – z kolei – ma przypominać, jak mają się zachowywać jako uczestnicy ruchu drogowego. W tym roku akcja ma charakter szczególny. Z uwagi na epidemię odbywa się głównie w przestrzeni wirtualnej.

- Tymczasem uczniowie wracają do szkół po półrocznej przerwie – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Zwykle przypominaliśmy o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego po dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie.

W tym roku policjanci i pracownicy tarnowskiego MORD nie pojawią się na ulicach miasta i regionu. Nie będą rozdawali tradycyjnych ulotek, wręczanych kierowcom z prośbą, by wozili je w samochodach – dla przypomnienia.

- W tym roku będziemy mieli do czynienia głównie z akcją medialną. Jesteśmy wdzięczni lokalnym rozgłośniom radiowym, gazetom i portalom internetowym za wsparcie naszych działań – podkreśla dyr. P. Gurgul. – To bardzo ważne. Bo w obecnej sytuacji to jedyna możliwość, by apelować o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale także o wychodzenie poza nie. Musimy wszyscy pamiętać, że dzieci i młodzież przez minione pół roku uczyli się zdalnie lub byli na wakacjach. Więc w dużej mierze od nowa zaczynamy pracę edukacyjną.

W okolicach placówek edukacyjnych w regionie są ustawione – informujące o nich – znaki drogowe, tzw. „Agatki”, które stały się symbolem akcji. Od 1 września będą to bardzo ważne znaki. By nadchodzący rok szkolny był bezpieczny dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego, kierowcy muszą je traktować w sposób szczególny.

- O to prosimy i o to apelujemy – podkreśla dyr. Paweł Gurgul.

 

Źródło: MORD Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe