Wojewoda małopolski: poszerzamy bazę łóżek COVID-owych w Małopolsce

  • 31.08.2020, 13:35
  • Źródło: MUW
Wojewoda małopolski: poszerzamy bazę łóżek COVID-owych w Małopolsce
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał w piątek, że Małopolski Urząd Wojewódzki uruchamia możliwość poszerzenia bazy łóżek dedykowanych pacjentom zarażonym SARS-CoV-2 w województwie małopolskim i wymagającym hospitalizacji. Strategia została przygotowana przez ekspertów w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. W ramach pierwszego kroku na początku września w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zostanie poszerzona baza łóżek COVID-owych do 60 (30 łóżek dla pacjentów dorosłych i 30 dla dzieci).

– Cały czas na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiczną w województwie małopolskim. Szczególnie ważne jest dla nas zapewnienie fachowej opieki medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś w uzgodnieniu z Ministerstwem Zdrowia przyjęliśmy takie rozwiązanie, które pozwala poszerzyć do 60 liczbę łóżek COVID-owych w Szpitalu Żeromskiego w Krakowie. Dziękuję dyrekcji Szpitala Żeromskiego w Krakowie oraz dyrekcji Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za dobrą współpracę na rzecz pacjentów z koronawirusem w Małopolsce – mówi wojewoda Łukasz Kmita.


Poszerzenie bazy łóżek COVID-owych w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie nastąpiło w wyniku porozumienia z dyrektorem Szpitala Jerzym Friedigerem. Będą tam kierowani pacjenci zakażeni koronawirusem po wypełnieniu miejsc przygotowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pacjenci zarażeni SARS-CoV-2 będą hospitalizowani w osobnym budynku szpitalnym, co nie będzie powodowaało zagrożenia dla pozostałych pacjentów Szpitala Żeromskiego.

Dzięki przyjętemu rozwiązaniu liczba łóżek COVID-owych w województwie małopolskim będzie wynosić odpowiednio:
•    431 łóżek w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie,
•    60 łóżek w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Źródło: MUW

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe