Tarnów. Wzrost liczby pracowników z Ukrainy. Sprawdziliśmy, czy bezrobotni tarnowianie mają się o co martwić

  • 14.08.2020, 12:23
  • Daria Kurczab
tar_2020-08-14_upmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomimo kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 i rosnącego bezrobocia, pracodawcy wciąż sprowadzają pracowników z zagranicy. Ukraińcy ratują sytuację między innymi w produkcji , gdzie nie chcą pracować osoby zwolnione z sektora usług. Praca ta jest cięzka i wymaga przekwalifikowania się.

Wczesną wiosną, kiedy kraje Unii Europejskiej zamknęły swoje granice z powodów sanitarnych, pracownicy sezonowi z Polski nie mogli wyjechać do pracy za granicę. Byli zmuszeni zostać w Polsce, więc dorywczo zatrudniali się w produkcji. W czerwcu, kiedy podróżowanie znowu stało się możliwe, wyjechali do swoich lepiej opłacanych zajęć w Niemczech, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Irlandii czy Wielkiej Brytanii. Zmuszając polskich pracodawców do zatrudniania Ukraińców na ich miejsce.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe