Marcin Budziński zwycięzcą 22. memoriału im. Henryka Łasaka w Limanowej

  • 08.08.2020, 21:06 (aktualizacja 08.08.2020, 22:24)
  • Telewizja Małopolska
Marcin Budziński zwycięzcą 22. memoriału im. Henryka Łasaka w Limanowej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Malownicza, górska trasa, ale także dokuczliwy upał sprawiły, że kolarzom tym razem było naprawdę pod górkę. W sobotę, 8 sierpnia na terenie powiatu limanowskiego ponad 100 zawodników rywalizowało podczas 22. Międzynarodowego Memoriału im. Henryka Łasaka. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, a Województwo Małopolskie współorganizowało to prestiżowe przedsięwzięcie. Sportowcom na mecie, w imieniu marszałka województwa Witolda Kozłowskiego, pogratulowali: radny Grzegorz Biedroń oraz poseł Wiesław Janczyk. W dekoracji kolarzy uczestniczyła także minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Tegoroczny wyścig kolarski 22. Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Łasaka wygrał reprezentant Wibatechu Merx Marcin Budziński, drugie miejsce na podium zajął Piotr Pękala, a jako trzeci na metę w Limanowej dojechał Szymon Tracz. Zawodnicy przemierzyli trasę o długości 150 km.

Trasa tegorocznego wyścigu – który po raz pierwszy zorganizowano na Limanowszczyźnie – była niezwykle trudna m.in. z uwagi na przewyższenia, jakie mieli do pokonania. Pogoda też dała się we znaki - było upalnie. Lejący się żar z nieba był powodem, dla którego część zawodników nie dotarła do mety.

Memoriał był także okazją do spotkania wychowanków Henryka Łasaka – wybitnego trenera kolarstwa. Wśród nich był m.in. Ryszard Szurkowski – legenda polskiego kolarstwa.

Podczas wydarzenia wręczono Medale Towarzystwa Olimpijczyków Polskich za zasługi wniesione w popularyzację ruchu olimpijskiego w Polsce. Jeden z nich otrzymał marszałek Witold Kozłowski.

Warto przypomnieć, że memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce. Ten prestiżowy wyścig od lat jest zaliczany do najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Wyścig każdego roku cieszy się ogromną popularnością. W tym roku rolę gospodarza przejęła Limanowa. Samorząd województwa na organizację wydarzenia przekazał 50 tys. zł.

 

Telewizja Małopolska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe