Rząd przekazał 4 miliony na remont mostu w Ostrowie

  • 07.08.2020, 14:39
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-08-07-ostrow-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest rządowe dofinansowanie na remont mostu na Dunajcu w Ostrowie. W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, posłanka Anna Pieczarka na ręce wicestarosty Jacka Hudymy przekazała czek na 4 miliony złotych. Te środki pochodzą z rezerw budżetowych państwa.

Przypomnijmy, że kosztorys zakłada, że I etap kapitalnego remontu mostu może pochłonąć nawet 10,4 milionów złotych. Przedstawiciele powiatu podkreślają, że dzięki montażowi finansowemu z kilku źródeł uda się wykonać tę przebudowę.

W trakcie konferencji prasowej posłanka Anna Pieczarka dodawała, że być może uda się pozyskać środki z budżetu państwa również na II etap przebudowy mostu.

Przypomnijmy, że most na Dunajcu w Ostrowie zamknięto 27 listopada ubiegłego roku. Decyzja ta była podyktowana wynikami ekspertyz, w której specjaliści wskazali, że przeprawa jest poważnie uszkodzona, a dalsze jej użytkowanie przyczyniłoby się do pogłębiania defektów.

I etap remontu tej przeprawy ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Na 2021 rok z kolei powiat planuje całkowite zakończenie przebudowy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gol
gol 07.08.2020, 14:59
Hmmm... No to wszystkiego jest na dzień dzisiejszy jakieś 6 mln... a gdzie reszta?

Pozostałe